Firma sprzątająca Atom Serwis

Czyszczenie i mycie elewacji Poznań
komleksowe usługi

Czyszczenie elewacji zewnętrznej budynków i mycie fasad szklanych

Firma sprzątająca Atom zapewnia profesjonalne czyszczenie elewacji zewnętrznych oraz mycie fasad szklanych. Specjalizujemy się w wykonywaniu kompleksowych usług porządkowych na potrzeby klientów biznesowych. Mamy duże doświadczenie w realizacji zleceń wymagających uprawnień do pracy na wysokościach. Mamy również specjalistyczne narzędzia i środki czystości, umożliwiające ukończenie zlecenia terminowo i dokładnie. Zapraszamy do sprawdzenia szczegółowego zakresu naszej działalności na stronie.

Mycie fasad szklanych i czyszczenie elewacji

Doskonale wiemy, że czyszczenie elewacji zewnętrznych w Poznaniu oraz mycie szklanych fasad może okazać się niełatwym zadaniem dla osoby, która nie dysponuje odpowiednim do tego sprzętem. W wielu domach na ścianach użyto tynków cienkowarstwowych, zazwyczaj wykazujących dużą podatność na wszelkie zabrudzenia. Dlatego nasza firma sprzątająca oferuje tego typu usługi na terenie Poznania oraz całej Wielkopolski. Pomagamy utrzymać w czystości zewnętrzne elementy budynku, zarówno te, do których jest utrudniony dostęp (np. wysoko umieszczone okna), jak i fragmenty, które mają poważne zabrudzenia, wymagające użycia specjalistycznych środków czyszczących.

Wbrew pozorom są to delikatne materiały, ulegające zniszczeniu pod wpływem mechanicznego tarcia. Zatem czy można podejmować się czyszczenia elewacji we własnym zakresie? Z pewnością nie będzie to korzystne dla ścian domu, dlatego podczas mycia fasad warto skorzystać z oferty firmy Atom. Nasz profesjonalny serwis sprzątający realizowany jest przez fachowców, którzy do pracy używają wysokiej jakości środków czyszczących oraz nowoczesnych urządzeń, między innymi myjek ciśnieniowych. To pozwala na czyszczenie szklanych elewacji i fasad niezwykle precyzyjnie, a odświeżana powierzchnia często wygląda jak nowa.

Zajmiemy się myciem fasad:

  • szklanych,
  • aluminiowych,
  • betonowych,
  • blaszanych,
  • oraz czyszczeniem tynków.

Czyszczenie elewacji zewnętrznej budynków

Korzystanie z naszych usług na terenie Poznania, jak i całej Wielkopolski to sposób na usunięcie nawet najbardziej opornych zabrudzeń, w tym napisów czy rysunków wykonanych sprayem, glonów porastających budynki, czy osadzającej się sadzy.

Skuteczne mycie elewacji, w tym fasad szklanych jest możliwe dzięki użyciu odpowiednich środków, które nie tylko zapewniają dokładne czyszczenie, ale i nie uszkadzają powierzchni. Nasi fachowcy znają się na metodach ułatwiających realizację takich zadań, a podczas pracy korzystają ze zdobytej przez lata wiedzy, dzięki czemu szklane powierzchnie są traktowane właściwymi środkami chemicznymi.

Nie straszne nam wysokości i zakamarki — mamy bogate zaplecze urządzeń sprzątających, które ułatwiają realizację nawet najtrudniejszych zleceń.

Ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców czy placówek publicznych. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i proponujemy wycenę zależną od tego, jak wymagające jest zadanie.

Usługi mogą być wykonywane jednorazowo, jak i cyklicznie, zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, np. mycie szklanych elewacji raz na kwartał.

Profesjonalne mycie fasad szklanych w Poznaniu i okolicach

Dzięki systemowi demineralizowanej wody z użyciem obrotowych szczotek elektrycznych (z delikatnym włosiem), jesteśmy w stanie dokładnie wyczyścić elewację, nie naruszając przy tym jej struktury. Niskociśnieniowa metoda sprawia, że woda nie rozpryskuje się naokoło bez obawy o uszkodzenie czyszczonych powierzchni.

Specjalny system filtruje wodę, sprawiając, że jest ona w 100% czysta, nie pozostawiając żadnych smug na oknach czy białych kropek na elewacjach. Nasze urządzenia posiadają zasięg do 20m wysokości. Oferujemy atrakcyjne ceny od 3zł/m2.

Dokładne czyszczenie fasad zapewnia im bardzo estetyczny wygląd. Skorzystaj z oferty mycia elewacji, również szklanych – działamy na terenie Poznania oraz całej Wielkopolski.

Czyszczenie elewacji tynkowej

Nasz serwis sprzątający obejmuje profesjonalne czyszczenie nie tylko fasad szklanych, ale też tynkowych. W przypadku tych ostatnich zakres i sposób wykonania zlecenia uzależniamy od rodzaju tynku, jakim pokryte są zewnętrzne ściany budynku. Mycie elewacji w kamienicy czy bloku może być niekiedy tańszą alternatywą dla kosztownej renowacji. Prace porządkowe z użyciem specjalistycznych preparatów i narzędzi mogą całkowicie odmienić wygląd starszego obiektu mieszkalnego czy biura, dlatego warto się na to zdecydować.

Odświeżanie zewnętrznych tynków podobnie, jak mycie elewacji szklanych, wykonują fachowcy uprawnieni do pracy na wysokościach. Oferujemy czyszczenie frontów silikonowych, akrylowych, mineralnych i wielu innych. Każdy materiał wyróżnia się specyficzną dla siebie nasiąkliwością, która w dużym stopniu wpływa na powstawanie intensywnych zabrudzeń na powierzchni. Przed przystąpieniem do pracy przeprowadzamy dokładną kontrolę stanu fasady tynkowej, w celu określenia zakresu usługi i dobrania odpowiednich preparatów i narzędzi.

W zależności od rodzaju materiału, z którego została wykonana elewacja, jej czyszczenie będzie realizowane innymi metodami. Tynki mineralne mają dużą nasiąkliwość, dlatego zabrudzenia powstają na nich przeważnie stosunkowo szybko. W takim przypadku przeprowadzamy mycie na mokro bez użycia szorstkich narzędzi, ze względu na delikatną powierzchnię. Z kolei przy fasadach silikonowych i akrylowych można stosować zarówno metodę na sucho, jak i na mokro. Ta pierwsza wykonywana z użyciem specjalnych szczotek sprawdzi się do odświeżenia frontów, z kolei druga umożliwi usunięcie intensywnych zabrudzeń.

Jak przebiega czyszczenie elewacji zewnętrznych?

Dzięki regularnemu czyszczeniu elewacji zwykłych oraz szklanych budynek będzie wyglądać schludnie i prestiżowo. Jest to szczególnie istotne w przypadku obiektu będącego siedzibą firmy, czy też mieszkalnego. Jednak mycie fasad jest wskazane nie tylko ze względów estetycznych. Ściany betonowe, tynkowe czy ceglane mogą zostać z czasem zaatakowane przez grzyby, glony i pleśnie, które negatywnie wpływają na kondycję powierzchni i mogą prowadzić do powstania na niej poważnych uszczerbków.

W naszej firmie mycie elewacji często przeprowadzamy na sucho. Dotyczy to jednak tylko tradycyjnych frontów zewnętrznych np. betonowych czy tynkowych, z pominięciem tych szklanych. Metoda czyszczenia realizowana jest pod dużym ciśnieniem z użyciem drobin specjalnego ścierniwa, które tłoczone jest na powierzchnię. Pozwala to w efektywny sposób pozbyć się z fasady warstw brudu. W zależności od materiału znajdującego się na powierzchni dobieramy rodzaj ścierniwa o optymalnej twardości np. piasek kwarcowy.

Oferujemy też profesjonalne czyszczenie elewacji na mokro, zalecane przy frontach szklanych, a także betonowych i częściowo tynkowych. Dysponujemy specjalistycznymi myjkami ciśnieniowymi, które pozwalają nam szybko i dokładnie pozbyć się zacieków, plam czy nawet intensywnych zabrudzeń z powierzchni. Technika umożliwia również usunięcie glonów i innych organizmów. W takim przypadku jednak na początku pokrywamy fasadę detergentami, a dopiero później przeprowadzamy mycie wodą pod dużym ciśnieniem.

Mycie elewacji szklanych i betonowych – dodatkowe informacje

Dokładne czyszczenie elewacji szklanych i zwykłych nie jest jednorazowym zadaniem, należy je bowiem przeprowadzać cyklicznie. Częstotliwość odświeżania ścian zewnętrznych ustalana jest indywidualnie, na podstawie położenia budynku, a także struktury jego powierzchni. Fasady obiektów usytuowanych w niedalekiej odległości od drogi szybciej pokrywają się brudem. Z kolei fronty domów znajdujących się przy lesie narażone są na występowanie glonów, grzybów i innych drobnoustrojów, ze względu na dużą wilgotność powietrza.

Naszym klientom zapewniamy kompleksowe mycie fasad szklanych, betonowych i tynkowych, a także profesjonalne doradztwo. Zawsze informujemy zleceniodawców o optymalnej częstotliwości czyszczenia budynku, na podstawie jego dokładnej ekspertyzy. Regularne odświeżanie elewacji to najlepszy sposób na podniesienie jej walorów estetycznych, dlatego należy go przestrzegać. Możemy zaproponować atrakcyjny cennik usług cyklicznych, realizowanych przez kompetentny i doświadczony personel.