Firma sprzątająca Atom Serwis

komleksowe usługi

Czyszczenie i mycie kostki brukowej

Firma sprzątająca Atom Serwis świadcząca kompleksowe usługi sprzątające nie tylko w Poznaniu, ale również w całym województwie wielkopolskim, oferuje między innymi czyszczenie kostki brukowej. Częste użytkowanie i wrażliwość na czynniki takie jak słońce, opady atmosferyczne lub wiatr sprawiają, iż bruk narażony jest na zabrudzenia. Duży wpływ na jego stan ma także pora roku – okres zimowy nie jest szczególnie łaskawy, ze względu na zmieniającą się temperaturę oraz oblodzenia. Dlatego też regularne mycie kostki brukowej jest tak istotną czynnością, o której nie należy zapominać, by móc cieszyć się jej idealnym wyglądem!

Jak przebiega czyszczenie kostki brukowej?

Do mycia kostki brukowej wykorzystujemy przede wszystkim specjalistyczne myjki wysokociśnieniowe, dzięki którym znacznie szybciej można posprzątać podłoże o dużej powierzchni. Czyszczenie kostki brukowej poprzedza usunięcie wszystkiego, co utrudnia dostęp do nawierzchni, w tym wstępne pozamiatanie.

Świadczona przez Atom-Serwis usługa polega na usunięciu zalegającego na kostce brukowej brudu, nalotu, mchów i innych roślin z pomocą wspomnianej myjki wysokociśnieniowej. Jeśli na nawierzchni nie ma żadnych plam i zacieków z tłustych substancji (np. olejów), wówczas ten zabieg jest wystarczający. Przy uciążliwych zabrudzeniach lub gdy podłoże było czyszczone dawno, dodatkowo stosujemy detergenty do pielęgnacji i konserwacji bruku. W dalszej kolejności nanosimy na niego środki konserwujące, które tworzą niewidoczną warstwę ochronną, utrudniającą wnikanie brudu w głąb nawierzchni.

Zabezpieczamy też spoin między kostkami przed roślinami, które wyrastają w znajdującym się tam piasku przy wykorzystaniu specjalnych preparatów uniemożliwiających ich rozwój.

Czy mycie kostki brukowej jest skuteczne?

Efektywność zabiegów zależy od rodzaju zastosowanego sprzętu oraz detergentów, jak również stopnia zabrudzenia kostki brukowej. Czyszczenie i mycie kostki brukowej jest dość pracochłonne i wymaga siły. Dlatego zazwyczaj trudno osiągnąć zadowalający efekt robiąc to samodzielnie. Zlecając odświeżenie nawierzchni takim specjalistom jak my, zaoszczędzisz sporo czasu i sił, a jednocześnie zapewnimy Ci doskonały stan nawet najbardziej zanieczyszczonych fragmentów!

Gwarantujemy Ci satysfakcjonujący efekt! Stosowana przez nas po czyszczeniu impregnacja kostki sprawia, że bruk staje się bardziej odporny na codzienne zanieczyszczenia. Zapewniamy w ten sposób piękny wygląd podjazdu czy parkingu. Użyty do mycia kostki brukowej środek dba o strukturę podłoża i utrzymuje jego kolorystykę. Mając tak odświeżoną i zabezpieczoną nawierzchnię, łatwiej Ci będzie potem znowu wykonać mycie kostki brukowej i zachować ją w dobrym stanie.

Jakie zabrudzenia kostki brukowej są trudne do czyszczenia?

Najtrudniejsze do usunięcia są plamy z oleju silnikowego, różnego rodzaju smarów czy tłuszczu. Z racji tego, że są to substancje nierozpuszczalne w wodzie, szybko wnikające w pory kostki brukowej, najlepiej powstałe zabrudzenia usuwać możliwie jak najszybciej.

Podczas czyszczenia kostki brukowej często problemem są także plamy z cementu lub farby elewacyjnej po pracach remontowo-budowlanych. Wówczas poza myciem myjką wysokociśnieniową konieczne okazuje się np. piaskowanie nawierzchni, a niekiedy nawet jej szlifowanie (przy mocno zaschniętych zabrudzeniach) za pomocą specjalnych tarcz. W takiej sytuacji – aby niczego nie uszkodzić – lepiej zdać się na profesjonalną firmę.

Nie mniej problematyczna jest rdza, do której usunięcia stosuje się zazwyczaj specjalne preparaty. Aby uniknąć jej nieestetycznych skutków działania, warto pomyśleć o impregnacji nawierzchni po zakończeniu mycia.

Mchy, porosty i chwasty również nie wyglądają dobrze na kostce brukowej. Czyszczenie kostki brukowej to jedno, ale najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie przy dobrej (bezdeszczowej) pogodzie specjalnych środków chemicznych o właściwościach biobójczych.

Profesjonalne mycie kostki brukowej w Poznaniu

Pracownicy Atom Serwis to sumienni profesjonaliści o dużym doświadczeniu, mający do swojej dyspozycji najwyższej jakości sprzęt oraz fachowe środki czyszczące. Dzięki nim nie będziesz już musiał zawracać sobie głowy czyszczeniem kostki brukowej, która po wykonanej usłudze będzie prezentować się jak nowa. By móc dłużej cieszyć się nieskazitelnym wyglądem bruku, ważne jest cykliczne działanie – nie należy zatem zapominać o regularnym zamiataniu!

Czyszczenie kostki brukowej na terenie Poznania

Częstym problemem dotykającym nawierzchnię, są niepożądane chwasty i mech, porastające przestrzenie znajdujące się pomiędzy kostką. Rośliny występujące na łączeniach nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również wpływają w negatywny sposób na stan wybrukowanego obszaru. Jednakże nie stanowi to najmniejszego kłopotu dla pracowników Atom Serwis, którzy dzięki najwyższej klasy urządzeniom błyskawicznie pozbędą się niechcianych elementów.

Dzięki naszej pracy będziesz mógł cieszyć się idealną nawierzchnią prowadzącą do Twojego domu lub firmy. Od dziś będzie wyglądać jak nowa! Usługi świadczone są nie tylko właścicielom przedsiębiorstw, ale także osobom prywatnym. Jeżeli interesuje Cię mycie kostki brukowej, skontaktuj się z serwisem, korzystając z udostępnionego na stronie formularza lub zadzwoń! Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania oraz ustalimy termin i cenę realizacji usługi.