Firma sprzątająca Atom Serwis

Czyszczenie posadzek Poznań
komleksowe usługi

Czyszczenie i mycie posadzek

Hale magazynowe czy fabryczne, warsztaty samochodowe, linie produkcyjne to przykładowe miejsca, w których podłogi są narażone na różne, trudne do usunięcia zabrudzenia. Specjalistyczne mycie i maszynowe czyszczenie posadzek betonowych w tego rodzaju obiektach możesz zamówić w naszej firmie. To usługa, którą realizujemy w ramach jednorazowych zleceń oraz stałej współpracy dla klientów z Poznania i okolic.

Zazwyczaj zwykłe zabiegi sprzątające nie przyniosą oczekiwanych efektów i konieczne jest skorzystanie z usług takiej firmy jak nasza. Sposób mycia oraz preparaty zawsze dostosowujemy do rodzaju powierzchni przemysłowych, co pozwala uniknąć ryzyka uszkodzeń, a zarazem zwiększa skuteczność czyszczenia.

Maszynowe czyszczenie posadzek w Poznaniu

Smary, oleje, kleje, płyny eksploatacyjne maszyn, farby, środki chemiczne czy brud nanoszony przez obuwie powodują, że podłogi stają się poplamione i brudne. Dodatkowo zaburzają estetykę pomieszczenia.

Zatrudnienie takich specjalistów jak my jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na dokładnym umyciu tego typu powierzchni. Do mycia posadzek przemysłowych wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt taki jak np. szorowarki samojezdne wyposażone w jedną lub kilka głowic szorujących ze szczotkami wykonanym z różnych materiałów.

Używamy także odpowiednich detergentów, które usuwają nawet najtrudniejsze zabrudzenia. W ten sposób podłoga pozbawiona jest plam lub innych śladów.

Maszynowe czyszczenie posadzek betonowych sprawdza się zwłaszcza w obiektach wielkopowierzchniowych.

Czyszczenie posadzek przemysłowych

Samo mycie posadzek betonowych składa się z kilku etapów:

 • identyfikacji rodzaju zabrudzeń i dopasowanie do nich środka chemicznego,
 • czyszczenia gruntownego – które polega na wstępnym usunięciu kurzu i większych elementów zalegających na powierzchni i przygotowaniu jej do mycia na mokro,
 • czyszczenia właściwego – pokryciu podłogi odpowiednim środkiem chemicznym reagującym na zabrudzenia i zastosowaniu maszyn sprzątających,
 • zmycia powierzchni czystą wodą.

Ostatnim działanie jest zabezpieczenie podłoża przed ponownym, szybkim zabrudzeniem oraz zniszczeniami. W tym celu do posadzek przemysłowych stosuje się też specjalne impregnaty.

Czyszczenie posadzek maszynowe

Mycie posadzek przemysłowych Poznań i okolice

Sprzątanie przy pomocy specjalistycznego urządzenia zajmuje znacznie mniej czasu. Maszynowe czyszczenie posadzek przemysłowych i profesjonalny płyn do ich mycia, pozwolą usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Z usług Atom Serwis można skorzystać zarówno jednorazowo, jak i cyklicznie – w celu zapewnienia odpowiedniej czystości podłoża betonowego lub z innego materiału.

Przyjmujemy zlecenia zarówno od klientów prywatnych, jak i firmowych, prowadzących działalność na terenie Poznania oraz w ościennych miejscowościach.

Maszynowe mycie posadzek – przydatne informacje

Z pewnością maszynowe mycie m.in. czyszczenie posadzek betonowych pozwala na dokładne posprzątanie nawet bardzo dużej nawierzchni. Urządzenia dobierane są w zależności od zastanych warunków – pod uwagę bierzemy m.in. odpowiedni nacisk na powierzchnię oraz dobór bezpiecznych dla materiału, z którego wykonana jest podłoga, środków chemicznych. Często najlepiej sprawdzają się szorowarki samojezdne, które wyposażone są w specjalne głowice ze szczotkami – ich typ dopasowuje się w zależności od rodzaju posadzki przeznaczonej do czyszczenia. Im więcej jest tarcz szorujących, tym bardziej precyzyjnie doczyszczają powierzchnię.

Regularne mycie podłoża przemysłowego pozwala nie tylko utrzymać je dłużej w czystości i dobrym stanie technicznym, ale również zmniejsza koszty związane z jego konserwacją w przyszłości.

Rodzaje posadzek przemysłowych

Czym są posadzki przemysłowe? To rodzaj podłoża, który musi być dużo trwalszy od standardowych podłóg. Przede wszystkim są bardziej odporne na działanie obciążeń mechanicznych, wysokiej lub niskiej temperatury, agresywnych substancji chemicznych oraz na ścieranie. Kładzie się je m.in. w magazynach, zakładach produkcyjnych, hangarach, warsztatach i wszędzie tam, gdzie będą intensywnie eksploatowane.

Posadzki przemysłowe mogą być wykonane z wielu materiałów, a do najpopularniejszych należy zaliczyć:

 • betonowe,
 • z żywic poliuretanowych i epoksydowych,
 • kamienne,
 • z płytek ceramicznych,
 • asfaltowe,
 • asfaltobetonowe.

Dlatego przed rozpoczęciem maszynowego czyszczenia podłoża, zawsze weryfikujemy jego rodzaj.

Jakie środki są używane do mycia posadzek?

Ważnym aspektem związanym z doborem produktów oraz metod maszynowego czyszczenia posadzek przemysłowych, np. betonowych, jest rodzaj wykorzystywanych środków myjących. Pod uwagę bierzemy więc m.in. ich skład. Środki do czyszczenia stosowane do mycia powinny mieć skoncentrowaną formułę i niskopieniące właściwości. Dopasowuje się je do:

 • rodzaju zabrudzeń – czy są np. organiczne, poprodukcyjne lub inne,
 • stopnia zanieczyszczenia,
 • stanu podłogi.

Dzięki temu można uniknąć zniszczeń, szkód mechanicznych oraz chemicznych.

Do maszynowego mycia używamy wyłącznie najlepszych detergentów, które pozwalają na usunięcie m.in. tłustych plam po benzynie, ropie, rozpuszczalnikach itp. płynach, czy śladów po oponach. Doskonale rozpuszczają nie tylko świeże, ale i stare zanieczyszczenia olejowo-tłuszczowe ropopochodne oraz wielowarstwowe powłoki brudu. Stosowane przez nas środki do czyszczenia tworzą delikatną warstwę polimerową na posadzkach przemysłowych, która zabezpiecza przed kolejnym zabrudzeniem i ułatwia ich codzienne czyszczenie.

Mycie posadzek betonowych

Powierzchnie wykonane z betonu mają tendencję do szybkiego brudzenia się, dlatego wymagają regularnego mycia przy użyciu specjalistycznych środków. Oferujemy czyszczenie posadzek przemysłowych maszynowe lub ręczne. Pierwsza opcja wiąże się z oszczędnością czasu i większą skutecznością.

Czystość podłogi w zakładach nie jest kwestią tylko estetyki, ale przede wszystkim dbania o właściwą higienę i bezpieczeństwo pracowników oraz produkcji, zwłaszcza spożywczej. Wiąże się to z przestrzeganiem obowiązujących przepisów BHP. Cykliczne zabiegi wpływają na ochronę nawierzchni i żywotność podłogi. Intensywna eksploatacja sprawia, że posadzki betonowe szybciej mogą ulegać zniszczeniom, jeśli nie są odpowiednio konserwowane.

Jeśli zależy Ci na dobrze doczyszczonej, zgłoś się do nas! Gwarantujemy wysokiej jakości usługi porządkowe i utrzymanie czystości przez dłuższy czas! Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego!