Dlaczego warto wynająć firmę sprzątającą w Poznaniu?

W tak dużym mieście jak Poznań różnorodność architektoniczna i urbanistyczna jest ogromna. Budynki wykonane z różnych materiałów występują w odmiennym otoczeniu, ulegają rozlicznym zabrudzeniom, a w ich wnętrzach mieszczą się rozmaite rodzaje przedsiębiorstw. Tak zróżnicowane środowisko wymaga kompleksowego sprzątania na wielu płaszczyznach. Dlatego też, dbając o porządek w największym mieście Wielkopolski, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej.

Czyszczenie zabrudzonych elewacji

Zważywszy na fakt, że Poznań jest jednym z największych miast w Polsce, charakteryzuje się dużym ruchem ulicznym, a więc również znaczną ilością spalin emitowanych przez samochody; do tego dochodzą też inne zanieczyszczenia przenoszone w powietrzu, takie jak kurz. Wszystkie te zabrudzenia osadzają się na elewacjach budynków, pogarszając ich estetykę i stan ściany.

sprzątanie poznań, firma sprzątająca

Z pozoru mogłoby wydawać się, że do czyszczenia fasad wystarczy myjka ciśnieniowa oraz detergenty. W rzeczywistości jednak różne materiały, z których wykonane są elewacje, wymagają odmiennych środków czystości i technik oczyszczania — w przeciwnym razie ściany mogą nawet ulec uszkodzeniu. Dlatego też warto wynająć firmę sprzątającą, której pracownicy, przeszkoleni i doświadczeni, będą w stanie sprawnie doczyścić każdą powierzchnię. Dotyczy to zarówno budynków, w których mieszczą się różnego rodzaju przedsiębiorstwa, jak również domów prywatnych i bloków mieszkalnych.

Sprzątanie we wnętrzach

Czyszczenie nie kończy się jednak na doprowadzeniu ścian zewnętrznych do porządku. Równie ważne jest zadbanie o prawidłowy wygląd wnętrz. W tym przypadku różnorodność okazuje się jeszcze większa niż przy fasadach, bowiem ile przedsiębiorstw, tyle materiałów, sprzętu i powierzchni do uprzątnięcia. Wśród usług świadczonych przez firmy sprzątające w Poznaniu można więc znaleźć między innymi sprzątanie:

  • biur,
  • obiektów przemysłowych,
  • magazynów,
  • galerii handlowych.

Każde z tych wnętrz odznacza się innym rodzajem zanieczyszczeń, które wymagają profesjonalnego podejścia i wiedzy. Przykładowo, do skutecznego sprzątania mroźni wymagane są środki czystości odporne na niskie temperatury, zaś najbardziej efektywne przy czyszczeniu wykładzin okazuje się doczyszczanie maszynowe.

Koszenie trawy i odśnieżanie, czyli usługi sezonowe

Czy sprzątanie budynków, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, to wszystko, co mogą zaoferować firmy sprzątające z Poznania i Wielkopolski? Oczywiście ich oferty różnią się na poziomie szczegółów, ale uwagę przyciągają zwłaszcza usługi sezonowe. Do tych należą na przykład koszenie trawy w przestrzeniach publicznych lub odśnieżanie nawierzchni zimą.

Niezależnie od tego, o której z przywołanych czynności mówimy, podjęcie się jej wykonania we własnym zakresie okaże się zadaniem niezwykle trudnym i czasochłonnym. Usunięcie śniegu, od którego zależy przecież także bezpieczeństwo, to zajęcie na wielką skalę, wymagające przemyślanego podejścia, podobnie zresztą jak dbanie o tereny zielone, których w Poznaniu nie brakuje.

Wszystko to sprawia, że wynajęcie firmy świadczącej specjalistyczne usługi sprzątania na terenie stolicy Wielkopolski i jej okolic w wielu przypadkach okazuje się nie tylko bardzo pomocne, ale wręcz niezbędne. Jedynie fachowcy będą w stanie odpowiednio dobrać sprzęt i metody działania, by efektywnie doprowadzić do porządku wnętrza i zewnętrza budynków, a także całą przestrzeń publiczną, niezależnie od rodzaju i ilości zabrudzeń. Podjęcie się doczyszczania na własną rękę może bowiem sprawić, że zanieczyszczenia nie zostaną dokładnie usunięte, a same powierzchnie mogą wręcz ulec zniszczeniu.

Atom Serwis – firma sprzątająca Poznań. Sprzątanie biur i obiektów, mycie elewacji, czyszczenie kostki brukowej i wiele innych usług sprzątających.

ATOM-SERWIS Sp z o.o.
NIP: 7781396188
REGON: 634257076

SIEDZIBA
ul. Unii Lubelskiej 1
61-249 Poznań

FILIA
ul. Jackowskiego 52
64-100 Leszno

Kontakt
508 042 042

Manager Działu Sprzedaży
61/871-14-17

Dział Marketingu
61/871-14-24