Firma sprzątająca Atom Serwis

Komfort psychiczny

O wiele lepiej pracuje się w czystym biurze. I nie chodzi tu wyłącznie o schludnie wyglądające biuro! Nic tak nie denerwuje pracownika, jak nieposprzątany komputer czy biurko. Co ciekawe, nie wywiązywanie się ze sprzątania własnego miejsca pracy, bardzo często wiąże się z narastaniem konfliktów pomiędzy pracownikami. Te z kolei nie pomagają w budowaniu zespołu, tak niezbędnego do efektywnej pracy całej firmy.

Dobrze funkcjonujące zaplecze techniczne

Nieuporządkowane biuro musi się w końcu “zemścić”. Zwłaszcza na urządzeniach biurowych, z których większość jest mało odporna na brud, resztki jedzenia i wszędobylski kurz. Zwykła, klasyczna klawiatura jest prawdziwym “magnesem” dla różnego rodzaju odpadów. Podobnie sprawa wygląda w przypadku komputerów (również przenośnych). Brud może wpływać na mniejszą wydajność sprzętową i w konsekwencji na zniszczenie skądinąd kosztownych urządzeń

" Jak Cię widzą, tak Cię piszą "

Jeśli biuro jest otwarte dla Klientów, obowiązek utrzymania go w czystości jest chyba czymś oczywistym. Zwłaszcza, że zasada “jak Cię widzą, tak Cię piszą” odnosi się również do przedsiębiorstw, z którymi w dalszej perspektywie podejmiemy współpracę. Zresztą który Klient będzie czuł się dobrze w pomieszczeniu, w którym odpadki i walające się śmieci są standardem?

Mniejsze koszty

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to sprzątanie biur przez zewnętrzną firmę sprzątającą może być znacznie tańsze, niż w przypadku czyszczenia biura przez zwykłych pracowników. Dlaczego? Załóżmy, że nasi pracownicy są przez cały czas obłożeni pracą, od wydajności której zależą dochody naszej firmy. Jeśli na sprzątanie biura (którego nie wykonają tak dobrze jak wyszkoleni profesjonaliści) poświęcą oni pół godziny dziennie, z punktu widzenia przedsiębiorstwa będzie to dodatkowy koszt. Tymczasem firma sprzątająca wcale nie musi być aż tak kosztowna. Zwłaszcza, że przy zawieraniu umowy ustalany jest indywidualny cennik, uzależniony od wielkości przedsiębiorstwa i zakresu realizowanych prac.