ATOM

komleksowe usługi

Czyszczenie paneli słonecznych

Prawidłowe mycie paneli słonecznych może stanowić nie lada wyzwanie. Samodzielne próby czyszczenia zamontowanych w trudnodostępnych miejscach paneli są niezwykle niebezpieczne, zarówno dla osoby czyszczącej, jak i dla samego urządzenia. Czynność tę należy wykonywać cyklicznie, ponieważ warstwa brudu uniemożliwia prawidłowe absorbowanie promieni słonecznych.

Dla instalacji fotowoltaicznych najbardziej szkodliwe okazują się być mech oraz glony. W krótkim czasie są one w stanie zgromadzić się w krawędziach, a następnie pod wpływem sprzyjających, wilgotnych warunków, rozprzestrzeniają się w szybkim tempie.

Z pomocą przychodzi Atom. Dzięki użyciu systemu demineralizowanej wody wraz z profesjonalnymi, elektrycznymi szczotkami czyszczącymi delikatna struktura paneli zostaje dokładnie oczyszczona, nie pozostawiając uszkodzeń.

W firmie Atom używamy specjalistycznych systemów filtrujących wodę, dzięki którym woda używana podczas mycia jest w 100% czysta, a tym samym nie pozostawia smug. Oferujemy urządzenia o wysokim zasięgu, aż do 20 metrów wysokości, w atrakcyjnych cenach od 3zł/m2. Zachęcamy do skorzystania z naszej usługi.