Firma sprzątająca Atom Serwis

Mycie paneli słonecznych, fotowoltaicznych Poznań
komleksowe usługi

Czyszczenie i mycie paneli słonecznych

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą wyjątkową ofertą usługową. Prawidłowe mycie paneli fotowoltaicznych może stanowić nie lada wyzwanie. Samodzielne próby czyszczenia zamontowanych w trudnodostępnych miejscach ogniw są niezwykle niebezpieczne, zarówno dla osoby czyszczącej, jak i dla samego urządzenia. Czynność tę należy wykonywać cyklicznie, ponieważ warstwa brudu uniemożliwia prawidłowe absorbowanie promieni słonecznych. Powtarzany z odpowiednią częstotliwością proces konserwacji paneli fotowoltaicznych pozwala zachować całą instalację w należytym stanie technicznym, co ma oczywiście ogromny wpływ na jej ogólną sprawność.

Proponujemy w pełni bezpieczną fachową usługę mycia, która pozwoli utrzymać ogniwa słoneczne w odpowiednim stanie, pozwalając im działać z maksymalną wydajnością. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu wiemy, jakie środki i metody stosować, żeby zapewnić czystość panelom fotowoltaicznym.

Montowanie modułów słonecznych pozwala oszczędzić na rachunkach za prąd, ale od czasu do czasu wymagają one kompleksowego mycia. Żeby zapewnić im długą żywotność i sprawne działanie polecamy skorzystanie z naszej oferty, przygotowanej specjalnie z myślą o klientach zarówno indywidualnych, jak i biznesowych z Poznania oraz całej Wielkopolski. Z technicznego punktu widzenia czyszczenie paneli fotowoltaicznych to skomplikowana i wieloetapowa procedura, która zawsze powinna być realizowana przez profesjonalistów.

Profesjonalne mycie paneli słonecznych w Poznaniu i okolicach

Doświadczenia samych użytkowników jasno wskazują, że dla paneli fotowoltaicznych najbardziej szkodliwe okazują się być mech oraz glony. W krótkim czasie są one w stanie zgromadzić się w krawędziach, a następnie pod wpływem sprzyjających, wilgotnych warunków, rozprzestrzeniają się w szybkim tempie.

Z pomocą przychodzi Atom. Dzięki użyciu systemu demineralizowanej wody wraz z profesjonalnymi, elektrycznymi szczotkami czyszczącymi delikatna struktura paneli zostaje dokładnie oczyszczona, nie pozostawiając uszkodzeń.

Regularne i odpowiednie mycie gwarantuje przywrócenie pełnej wydajności panelom fotowoltaicznym. Nawet cienka warstwa kurzu czy zalegających liści potrafi utrudnić albo całkowicie zablokowywać dostęp promieniom słonecznym. Użycie dedykowanych środków myjących i sprzętu sprawia, że czyszczenie można przeprowadzać rzadziej. Ogniwa wymagają czyszczenia w określonych porach dnia, zaleca się przeprowadzanie prac późnym popołudniem albo wczesnym rankiem, a więc wtedy, gdy nie są rozgrzane. Wykonując zlecenie, zawsze bierzemy pod uwagę wymagania, które musimy spełnić, żeby usługa była zrealizowana prawidłowo i bezpiecznie.

Warto korzystać z pomocy fachowców regularnie zlecając im mycie, ponieważ nieczyszczone panele słoneczne mogą się uszkodzić. Brud i zamieszczenia, w osadzający się smog czy nawiewane pyłki zaczynają zalegać na urządzeniach fotowoltaicznych, a z uwagi na miejsce ich montowania (zwykle na dachu) trudno jest zauważyć problem na czas. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu wszystkim zainteresowanym możemy zapewnić najwyższy komfort obsługi. Zadbamy o to, aby czyszczenie paneli fotowoltaicznych przebiegło tak sprawnie, jak tylko to możliwe.

Mycie paneli fotowoltaicznych z zachowaniem środków ostrożności

W firmie Atom używamy specjalistycznych systemów filtrujących wodę, dzięki którym woda używana podczas mycia jest w 100% czysta, a tym samym nie pozostawia smug. Korzystamy z wysokiej jakości dedykowanych urządzeń czyszczących, całkowicie bezpiecznych dla delikatnych powierzchni paneli słonecznych. Oferujemy urządzenia o wysokim zasięgu, aż do 20 metrów wysokości, w atrakcyjnych cenach od 3zł/m2.

Zlecenia zawsze realizujemy z zachowaniem wszystkich środków ostrożności, dbając zarówno o bezpieczeństwo naszych pracowników, jak i czyszczonej powierzchni. Na terenie Poznania i całej Wielkopolski oferujemy atrakcyjne ceny i gwarantujemy sprawną realizację prac. Zdecyduj się na pomoc fachowców i zadbaj o długą żywotność swoich paneli fotowoltaicznych, zlecając nam ich mycie, konserwacje i ochronę przed uszkodzeniem.

Mycie paneli fotowoltaicznych – kiedy trzeba to wykonać?

Podczas pracy nasi specjaliści bardzo często spotykają się z pytaniem dotyczącym tego, kiedy należy czyścić panele fotowoltaiczne. Wiele zależy od lokalizacji samego budynku. Jeżeli jest on położony np. nieopodal pól uprawnych, to mycie instalacji powinno zostać wykonane po zakończeniu żniw. Chodzi oczywiście o to, że podczas poruszania się ciężkie maszyny rolnicze wzbijają w powietrze wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń – w tym m.in. drobnego piasku, który z czasem może osiąść na powierzchni ogniw.

W takim przypadku spadek wydajności stanowi zazwyczaj jedynie kwestię czasu. O to, aby często myć panele fotowoltaiczne, muszą również zadbać właściciele budynków, które znajdują się niedaleko naturalnych zbiorników wodnych oraz terenów zalesionych. Tutaj największym zagrożeniem są mchy, algi oraz glony. W sytuacji, w której pojawią się one na elementach instalacji, warto natychmiast zdecydować się na profesjonalne czyszczenie.

Jak często należy czyścić panele fotowoltaiczne?

W jakich konkretnie odstępach czasowych i jak często musi odbywać się mycie paneli fotowoltaicznych? Biorąc pod uwagę, że lokalizacja każdego budynku jest inna, nie ma jednego matematycznego wzoru, który pozwoliłby uzyskać precyzyjną odpowiedź na tak postawione pytanie. Niemniej jednak proces ten powinien odbywać się przynajmniej 2 razy do roku – po sezonie letnim oraz zimowym. Warto jednak wiedzieć, że w niektórych przypadkach takie podejście ma prawo okazać się niewystarczające.

Czterokrotne mycie paneli fotowoltaicznych to rozwiązanie zalecane właścicielom budynków narażonych na tzw. zanieczyszczenia niestandardowe. Najpraktyczniejsze jest jednak usuwanie nowych zabrudzeń. W przypadku modułów PV powszechnie obowiązuje reguła mówiąca o tym, że lepsza jest regularna konserwacja niż zaniedbywanie instalacji i niepotrzebne zwiększanie kosztów czyszczenia paneli fotowoltaicznych.

Czy czyszczenie paneli fotowoltaicznych może być niebezpieczne?

Z punktu widzenia bezpieczeństwa warto wiedzieć, że aby myć panele fotowoltaiczne, nie wystarczy posłużyć się jedynie wilgotnym czyściwem. Cała procedura uważana jest za dość niebezpieczną – szczególnie dla osób bez odpowiedniego doświadczenia. Samodzielne poruszanie się po połaci dachu spadzistego niestety ma prawo skończyć się bardzo poważnym wypadkiem.

Dlatego też, aby nie narażać się na zupełnie niepotrzebne konsekwencje zdrowotne, czyszczenie paneli fotowoltaicznych należy powierzyć doświadczonym specjalistom. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami prezentowanej oferty i do kontaktu!

Zachęcamy do skorzystania z naszej usługi.