Atom

komleksowe usługi

Czyszczenie i mycie paneli słonecznych Poznań

Prawidłowe mycie paneli słonecznych może stanowić nie lada wyzwanie. Samodzielne próby czyszczenia zamontowanych w trudnodostępnych miejscach ogniw są niezwykle niebezpieczne, zarówno dla osoby czyszczącej, jak i dla samego urządzenia. Czynność tę należy wykonywać cyklicznie, ponieważ warstwa brudu uniemożliwia prawidłowe absorbowanie promieni słonecznych.

Proponujemy w pełni bezpieczną fachową usługę mycia, która pozwoli utrzymać ogniwa słoneczne w odpowiednim stanie, pozwalając im działać z maksymalną wydajnością. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu wiemy, jakie środki i metody stosować, żeby zapewnić czystość panelom fotowoltaicznym.

Montowanie modułów słonecznych pozwala oszczędzić na rachunkach za prąd, ale od czasu do czasu wymagają one kompleklsowego mycia. Żeby zapewnić im długą żywotność i sprawne działanie polecamy skorzystanie z naszej oferty, przygotowanej specjalnie z myślą o klientach zarówno indywidualnych, jak i biznesowych z Poznania oraz całej Wielkopolski.

Profesjonalne mycie paneli słonecznych w Poznaniu i okolicach

Dla instalacji fotowoltaicznych najbardziej szkodliwe okazują się być mech oraz glony. W krótkim czasie są one w stanie zgromadzić się w krawędziach, a następnie pod wpływem sprzyjających, wilgotnych warunków, rozprzestrzeniają się w szybkim tempie.

Z pomocą przychodzi Atom. Dzięki użyciu systemu demineralizowanej wody wraz z profesjonalnymi, elektrycznymi szczotkami czyszczącymi delikatna struktura paneli zostaje dokładnie oczyszczona, nie pozostawiając uszkodzeń.

Regularne i odpowiednie mycie gwarantuje przywrócenie pełnej wydajności panelom fotowoltaicznym. Nawet cienka warstwa kurzu czy zalegających liści potrafi utrudnić albo całkowicie zablokowywać dostęp promieniom słonecznym. Użycie dedykowanych środków myjących i sprzętu sprawia, że czyszczenie można przeprowadzać rzadziej. Ogniwa wymagają czyszczenia w określonych porach dnia, zaleca się przeprowadzanie prac późnym popołudniem albo wczesnym rankiem, a więc wtedy, gdy nie są rozgrzane. Wykonując zlecenie, zawsze bierzemy pod uwagę wymagania, które musimy spełnić, żeby usługa była zrealizowana prawidłowo i bezpiecznie.

Warto korzystać z pomocy fachowców regularnie zlecając im mycie, ponieważ nieczyszczone panele słoneczne mogą się uszkodzić. Brud i zamieszczenia, w osadzający się smog czy nawiewane pyłki zaczynają zalegać na urządzeniach fotowoltaicznych, a z uwagi na miejsce ich montowania (zwyklle na dachu) trudno jest zauważyć problem na czas.

Mycie paneli fotowoltaicznych z zachowaniem środków ostrożności

W firmie Atom używamy specjalistycznych systemów filtrujących wodę, dzięki którym woda używana podczas mycia jest w 100% czysta, a tym samym nie pozostawia smug. Korzystamy z wysokiej jakości dedykowanych urządzeń czyszczących, całkowicie bezpiecznych dla delikatnych powierzchni paneli słonecznych. Oferujemy urządzenia o wysokim zasięgu, aż do 20 metrów wysokości, w atrakcyjnych cenach od 3zł/m2.

Zlecenia zawsze realizujemy z zachowaniem wszystkich środków ostrożności, dbając zarówno o bezpieczeństwo naszych pracowników, jak i czyszczonej powierzchni. Na terenie Poznania i całej Wielkopolski oferujemy atrakcyjne ceny i gwarantujemy sprawną realizację prac. Zdecyduj się na pomoc fachowców i zadbaj o długą żywotność swoich paneli fotowoltaicznych, zlecając nam ich mycie, konserwacje i ochronę przed uszkodzeniem.

Zachęcamy do skorzystania z naszej usługi.