Skuteczne czyszczenie mroźni

Jednym z najtrudniejszych pomieszczeń do dokładnego doczyszczenia są chłodnie i mroźnie. Zwykle gromadzi się w nich wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń, a ponadto temperatura w nich panująca stale jest utrzymywana poniżej zera. Dlatego sprzątanie tego rodzaju miejsc może nastręczać tak wiele kłopotów. Na szczęście profesjonalne firmy sprzątające dysponują odpowiednim sprzętem, jak również umiejętnościami i doświadczeniem. Przyjrzyjmy się, na czym polega sprzątanie mroźni i dlaczego wymaga skorzystania z usług specjalistów.

Do czego służą chłodnie i mroźnie?

Mroźnie oraz chłodnie zwykle przyjmują postać specjalnych pomieszczeń lub przenośnego kontenera. Ich zadaniem jest przechowywanie produktów, zazwyczaj spożywczych, w stałej, niskiej temperaturze, w celu przedłużenia ich przydatności do spożycia. Aby znajdująca się w chłodni żywność mogła zachować swoją świeżość, pomieszczenie musi być szczelnie odizolowane od otoczenia, a także wyposażone w specjalny agregat chłodniczy napędzany silnikiem, którego zadaniem jest utrzymywanie stałej temperatury. Ta ostatnia może przyjmować różne wartości, zależnie od przeznaczenia poszczególnych chłodni: w niektórych z nich panuje chłód nieznacznie przekraczający 0 stopni Celsjusza, natomiast w innych mróz dobiega nawet 25 stopni poniżej zera — te zwykło nazywać się mroźniami ze względu na bardzo niską temperaturę.

Sprzątanie mroźni Poznań

Dlaczego sprzątanie mroźni jest trudne?

Na pierwszy rzut oka doczyszczenie pomieszczenia chłodzącego może nie wydawać się dużo trudniejsze od doprowadzenia do porządku każdego innego miejsca. Jednakże, ze względu na specyficzny charakter chłodni, pojawia się kilka dodatkowych utrudnień. Po pierwsze, aby rozpocząć sprzątanie, zwykle należy uprzednio poddać całą mroźnię procesowi rozmrażania.

Znacznie ułatwia to pracę i poszerza wachlarz możliwych do użycia detergentów, ale na pewien czas pozbawia pomieszczenie jego podstawowej funkcji, czyli obniżania temperatury. W takim przypadku na czas sprzątania należy przenieść w inne miejsce produkty przechowywane w chłodni, co może być nie tylko niewygodne, lecz także narazić właściciela firmy na dodatkowe koszty, zwłaszcza w przypadku dużych przedsiębiorstw. Po drugie, nawet mało wymagające zabrudzenia mogą stać się znacznie trudniejsze do usunięcia w niskich temperaturach, a im dłużej takie zanieczyszczenia pozostają nieuprzątnięte, tym bardziej pracochłonne może okazać się ich późniejsze wywabienie.

Specjalistyczne sprzątanie chłodni

Z powodu utrudnień wymienionych powyżej warto skorzystać z usług firmy, która profesjonalnie zajmuje się sprzątaniem. Jej pracownicy powinni dysponować specjalnym sprzętem oraz umiejętnościami pozwalającymi na szybkie i sprawne przeprowadzenie procesu doczyszczania. Wśród podstawowych usług takiego przedsiębiorstwa zwykle znajdują się m.in.:

  • usuwanie szronu, lodu i śniegu,
  • czyszczenie posadzek,
  • mycie wysoko położonych regałów,
  • dezynfekcja.

Wykonanie każdego z tych zleceń wymaga niezbędnego, fachowego sprzętu. Należą do nich przede wszystkim środki chemiczne pozwalające na skuteczne wywabianie nawet najtrudniejszych do usunięcia plam różnorakiego pochodzenia. Ważne, by takie preparaty były odporne na niskie temperatury, by można było je stosować również bez konieczności rozmrażania pomieszczenia, a także posiadały certyfikaty zgodne z HACCP, czyli dostosowane do sprzątania pomieszczeń związanych z żywnością.

Czyszczenie mroźni poznań

Wiele firm sprzątających oferuje czyszczenie mroźni bez zmiany panujących w niej warunków, co gwarantuje znaczną oszczędność czasu, a takie podejście wymaga dodatkowo zaopatrzenia pracowników w odpowiednią odzież ochronną. Ci natomiast muszą być stosownie przeszkoleni, by posługiwać się maszynami sprzątającymi takimi jak specjalistyczne zmywarki.

Sprzątanie mroźni i chłodni może nie wydawać się szczególnie skomplikowanym zadaniem, ale ich skuteczne uporządkowanie okazuje się wymagające. Główną przeszkodą są tutaj specyficzne warunki panujące w pomieszczeniach chłodniczych. Z tego względu dobrze jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, dysponującej odpowiednim sprzętem i przeszkolonymi pracownikami. Tylko to daje gwarancję skutecznego doczyszczenia mroźni.

Atom Serwis – firma sprzątająca Poznań. Sprzątanie biur i obiektów, mycie elewacji, czyszczenie kostki brukowej i wiele innych usług sprzątających.

ATOM-SERWIS Sp z o.o.
NIP: 7781396188
REGON: 634257076

SIEDZIBA
ul. Unii Lubelskiej 1
61-249 Poznań

FILIA
ul. Jackowskiego 52
64-100 Leszno

Kontakt
508 042 042

Manager Działu Sprzedaży
61/871-14-17

Dział Marketingu
61/871-14-24