Sprzątanie galerii handlowych

Codziennie przez każde centrum handlowe w Poznaniu i całej Polsce przemieszczają się tysiące najróżniejszych klientów. Zostawiają oni na posadzkach wszelkiego rodzaju zabrudzenia pochodzące z butów i ubrań, na szybach witryn sklepowych pozostają ślady rąk, a czasem któremuś z dzieci spadnie jedzenie na podłogę. Ilu klientów, tyle nieczystości, dlatego bieżące sprzątanie galerii handlowych to zadanie niezwykle czasochłonne, wymagające dużych nakładów pracy i sprzętu.

Sprzątanie centrów handlowych

Doprowadzenie wielkiego centrum handlowego do porządku po całym dniu handlowym może sprawiać ogromne problemy. Nie wystarczy bowiem wyczyścić jedynie podłogi i szyby sklepów. Sprzątanie galerii obejmuje takie tereny jak:

  • centra handlowe,
  • sklepy,
  • toalety,
  • parkingi,
  • pomieszczenia gospodarcze.

Łatwo się więc domyślić, że zależnie od miejsca, które czyścimy, rodzaje zabrudzeń będą się diametralnie różnić. Brud na podłogach i ścianach pochodzi przede wszystkim od klientów, podobnie jak nieczystości w toaletach, zaś parking to domena spalin i śladów po oponach.

Znak ostrzegawczy o sprzątaniu

Ponadto wyczyszczenie centrum handlowego musi przebiec bardzo sprawnie i szybko, tak aby cały obiekt był gotowy na następny intensywny dzień i przyjęcie kolejnych rzeszy klientów. Dlatego też sprzątaniem galerii zajmują się zespoły profesjonalistów z firm sprzątających, takich jak Atom-Serwis, którzy zagwarantują doskonałe przygotowanie całości.

Jak wysprzątać galerię handlową?

Przede wszystkim należy skrupulatnie zaplanować całość prac, by przebiegły one sprawnie i w jak najkrótszym czasie, a przy tym były wykonane starannie. Dobrym pomysłem będzie doprowadzenie do porządku w pierwszej kolejności sklepów i obszarów, na których ruch klientów jest zwiększony, jak choćby strefa gastronomiczna. Później można przejść do doczyszczania podłóg i ścian w korytarzach.

Jednocześnie warto, by druga grupa profesjonalnych sprzątaczy zajęła się konserwacją parkingu, jeśli takowy należy do obiektu. Zanieczyszczenia nawierzchni, po której poruszają się pojazdy, jak również okoliczne ściany, narażone są na trudniejsze do usunięcia zabrudzenia. Jednak w przypadku, gdy klient wynajął mniejszą liczbę pracowników firmy sprzątającej, ci zaplanują swoją pracę w taki sposób, by wszystko zostało dokładnie wysprzątane w odpowiedniej kolejności.

Bieżące czyszczenie centrów handlowych

Konserwacja po zakończonym dniu handlowym to jednak nie jedyny aspekt bieżącego dbania o galerię. Niezwykle istotne jest również sprzątanie całości na bieżąco. Zapewne każdy z nas widział pracownika obsługi przejeżdżającego pojazdem sprzątającym po korytarzu, wymijającego rzesze klientów. Podłogi centrum handlowego wymagają stałego, cyklicznego doczyszczania, nie wspominając o toaletach czy opróżnianiu koszy na śmieci.

Centrum handlowe

Z tego powodu kluczowe jest to, by stosować odpowiednie środki chemiczne oraz urządzenia w trakcie sprzątania. Profesjonaliści z firmy sprzątającej gwarantują dobranie odpowiednich detergentów, choćby takich, które zapobiegną utracie równowagi przez klientów przechodzących po wyczyszczonej powierzchni. Równie ważne jest korzystanie z właściwie wyseleksjonowanego, specjalistycznego sprzętu — to zadanie można powierzyć w ręce pracowników zewnętrznego przedsiębiorstwa lub skorzystać z wynajmu maszyn sprzątających i zlecić sprzątanie własnemu personelowi.

Dbanie o czystość na tak rozległym obiekcie jak centrum handlowe wymaga dużych nakładów pracy i korzystania ze specjalistycznego wyposażenia. Można zająć się tym na własną rękę, ale lepszym pomysłem będzie wynajęcie profesjonalistów z firmy sprzątającej, takiej jak Atom-Serwis. Doprowadzenie galerii handlowej do porządku to bowiem zadanie złożone i czasochłonne, które musi zostać wykonane szybko i sprawnie, by obiekt był gotowy na przyjęcie tysięcy klientów każdego dnia.

Atom Serwis – firma sprzątająca Poznań. Sprzątanie biur i obiektów, mycie elewacji, czyszczenie kostki brukowej i wiele innych usług sprzątających.

ATOM-SERWIS Sp z o.o.
NIP: 7781396188
REGON: 634257076

SIEDZIBA
ul. Unii Lubelskiej 1
61-249 Poznań

FILIA
ul. Jackowskiego 52
64-100 Leszno

Kontakt
508 042 042

Manager Działu Sprzedaży
61/871-14-17

Dział Marketingu
61/871-14-24