Atom

komleksowe usługi

Sprzątanie i mycie linii produkcyjnych Poznań

Odpowiednie mycie linii produkcyjnych powinno spełniać dwa podstawowe warunki: być skuteczne i nie powodować zbyt długich przestojów. Niestety, większość zakładów stosuje bardzo pracochłonne, słabo zoptymalizowane metody utrzymania czystości, które nie dość, że nie dają satysfakcjonujących efektów, to do tego wstrzymują produkcję na długie godziny. Oferujemy kompleksowe usługi sprzątające na terenie Poznania, które pozwolą rozwiązać powyższe problemy, a także poradzić sobie z tymi, które poprzez zaniedbanie mogłyby wyniknąć w przyszłości.

Profesjonalne sprzątanie linii produkcyjnych

Z jakiego powodu utrzymanie czystości w zakładach produkcyjnych ma tak kolosalne znaczenie? Sprzątanie linii produkcyjnych przez serwis ma za zadanie zachować wyznaczone normy sanitarne, tym samym chroniąc produkt przed uszkodzeniami lub bakteriami w przypadku produktów spożywczych. Zazwyczaj cały proces wiąże się z demontażem wielu elementów, po czym oczywiście konieczne jest poskładanie i uruchomienie wszystkiego od nowa. Każda firma boleśnie zdaje sobie sprawę z tego, że czas, gdy maszyny stoją, przekłada się bezpośrednio na straty finansowe przedsiębiorstwa. Bardzo często ten trudny moment nie jest też wykorzystywany we właściwy sposób. Wiele do życzenia pozostawia tradycyjne mycie wodą i gąbką, które z natury jest o wiele mniej dokładne niż nowoczesne, profesjonalne metody utrzymania czystości.

Prawidłowe czyszczenie linii produkcyjnych, które oferuje nasz wykwalifikowany serwis, gwarantuje szybki przebieg całego procesu, a także minimalizuje okres przestoju i ryzyko uszkodzenia maszyn, w przypadku gdyby zostały użyte nieodpowiednie środki lub sposoby czyszczenia. Dodatkowo właściwa pielęgnacja sprzętu i jego regularne mycie sprawią, że cała automatyka uniknie awarii w przyszłości mogących wynikać z niszczących jej strukturę nieczystości. Takie problemy często wychodzą na jaw, gdy jest już za późno, ponieważ długi okres bez odpowiedniej konserwacji doprowadził do trwałych uszkodzeń. To z kolei oznacza bardzo poważny przestój i często duże straty.

Dla wszystkich firm chcących uniknąć podobnych niedogodności oferujemy kompleksowe usługi sprzątające na terenie Poznania i całej Wielkopolski.

Metody czyszczenia linii produkcyjnych

Aby we właściwy sposób dobrać metodę do danej maszyny, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę to, z jaką linią produkcyjną mamy do czynienia oraz czy jest wiele miejsc, do których dostępność może być ograniczona.

Dla spożywczych linii produkcyjnych nasza firma sprzątająca ma przygotowane mycie parowe. Czyszczone elementy traktowane są gorącą parą pod dużym ciśnieniem i to właśnie dzięki niemu rozbijane są nawet najbardziej przywierające do powierzchni zanieczyszczenia. Dzięki swojej temperaturze para ma właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze. Charakteryzuje się też niską zawartością wilgoci, przez co można ją stosować przy elementach, które mogłaby uszkodzić skraplająca się wodą. Ta metoda nie zostawia też mokrych śladów.

Sama forma pary wodnej sprawia, że nie będzie konieczny demontaż, ponieważ doskonale dostaje się ona do wszystkich zakamarków i po skończonym procesie sprzątania cała powierzchnia jest czysta. Dzięki temu, że nie był potrzebny demontaż, nie będzie trzeba też wszystkiego znowu składać, co znacząco zredukuje czas przestoju.

Czyszczenie suchym lodem należy zaś zastosować, gdy zależy nam na uniknięciu ryzyka korozji i gromadzenia się toksyn. Jest przy tym całkowicie bezpieczne dla powierzchni i pozwala usunąć nawet takie zabrudzenia, nad którymi trzeba byłoby spędzić wiele godzin, jeśli mielibyśmy korzystać z tradycyjnych metod. Nasz serwis sprzątający w Poznaniu ma odpowiednią metodę i maszynę na każdy rodzaj zabrudzeń!

Mycie linii produkcyjnych z wykorzystaniem najlepszego sprzętu

Oferowane przez naszą firmę kompleksowe usługi mycia zapewniają najwyższej jakości myjki parowe, które dobierzemy odpowiednio do potrzeb danego zakładu produkcyjnego. Niestraszny nam kurz, pył, olej, smar czy spalenizna.

Nasza firma zapewniająca serwis sprzątający w Poznaniu pomoże zaoszczędzić tak czas, jak i pieniądze. Dzięki nam Twoi pracownicy nie będą musieli się już odrywać od codziennych obowiązków, aby czyścić linię produkcyjną, co w dodatku trzeba byłoby wkrótce powtórzyć, ze względu na słabą jakość ręcznego mycia.

Kompleksowe sprzątanie w Poznaniu przez nasz serwis ma na uwadze zarówno spełnienie wszystkich wymaganych norm, ale także zminimalizowanie potencjalnych przestojów związanych z czyszczeniem linii produkcyjnych i innych powierzchni.