Sprzątanie osiedli w Poznaniu i Wielkopolsce

Poznań jest piątym pod względem liczby ludności miastem w Polsce. Mieszka w nim ponad pół miliona ludzi, nic więc dziwnego, że stolica Wielkopolski obfituje w osiedla złożone zarówno z domów jednorodzinnych, niskich bloków, jak i kilkunastopiętrowych wieżowców, pomiędzy którymi rozpościerają się tereny zielone, chodniki i ulice. Bieżąca konserwacja tak dużych i różnorodnych terenów wymaga ogromnych nakładów pracy i zorganizowania, dlatego sprzątanie osiedli w Poznaniu to zadanie, którego powinna się podjąć specjalistyczna firma sprzątająca.

Konserwacja budynków

Podstawowym elementem krajobrazu dowolnego osiedla są oczywiście domy oraz bloki. Ich elewacje pokrywają się najróżniejszymi zanieczyszczeniami, podobnie jak okna, które ulegają zabrudzeniom nawet od zwyczajnego deszczu. W Poznaniu istnieje wiele mających nawet po kilkanaście pięter budynków, których wyczyszczenie bez użycia profesjonalnego sprzętu jest praktycznie niemożliwe. Dlatego usługi fachowej firmy zajmującej się sprzątaniem, takiej jak Atom-Serwis, są nieocenione przy doprowadzaniu osiedli do porządku. Pracownicy podejmą się tak wymagających zadań jak mycie okien na wysokościach czy kompleksowe czyszczenie elewacji bloków.

Z pozoru może się zatem wydawać, że w przypadku niższych budynków lub domów mieszkalnych problem jest dużo prostszy do rozwiązania. Istotnie, doczyszczanie takich obiektów należy do mniej wymagających i niebezpiecznych. Nie znaczy to jednak, że sprzątanie osiedli zbudowanych z niższych bloków jest sprawą łatwą. Wciąż potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, aby nie zniszczyć fasad i dostać się na nieco wyższe kondygnacje. Ponadto uprzątnięcie tak dużego terenu nadal pozostaje zajęciem czasochłonnym, bardzo trudnym do wykonania przez niewykwalifikowane osoby.

Koszenie traw na osiedlach

Do zadań wymagających szczególnego zorganizowania i wdrożenia specjalistycznych metod jest koszenie traw. Nie należy ono może do najtrudniejszych, ale osiedla mieszkaniowe, zwłaszcza w Poznaniu, cechują się licznymi terenami zielonymi, takimi jak:

  • parki,
  • zagajniki,
  • rozległe trawniki.

Przez to opieka nad nimi może okazać się żmudna i zajmująca bardzo dużo czasu. Jest to kolejny powód, dla którego pomoc przedsiębiorstwa sprzątającego przy dbaniu o osiedla okazuje się niezbędna.

Niektóre firmy sprzątające w Poznaniu, w tym Atom-Serwis, oferują również usługi dodatkowe w obrębie pielęgnacji obszarów zielonych, jak na przykład karczowanie terenów zarośniętych. Pracownicy zakładu zaprowadzą wówczas porządek w strefach niezadbanych, z niezagospodarowaną roślinnością.

Sprzątanie śmieci na osiedlach

Wszystkie powyższe czynności są niezbędne dla utrzymania osiedli na należytym poziomie, ale ich bieżące sprzątanie w znacznej mierze opiera się też na czymś innym. Każdego dnia na terenach zamieszkanych pojawia się bardzo dużo śmieci wszelkiego rodzaju, które szkodzą środowisku, obniżają komfort życia i zwyczajnie przeszkadzają ludziom.

Odpadki powinny znaleźć się w odpowiednich śmietnikach, ale codziennie mijamy ich znaczne ilości na trawnikach i chodnikach. Wynajem profesjonalnej firmy sprzątającej pozwala na bieżące dbanie o porządek na osiedlach i sprawienie, że ich mieszkańcy będą zadowoleni, a ekologia na tym zyska.

Porządkowanie rozległych terenów, na których mieszka wielu ludzi, nie należy do zadań łatwych i szybkich. Wymaga ono specjalistycznego sprzętu, wykwalifikowanych pracowników i właściwego przygotowania. Sprzątanie osiedli obejmuje koszenie trawy, czyszczenie budynków, uprzątnięcie śmieci, a czasem także dodatkowe usługi. Jest to zadanie trudne i czasochłonne, dlatego warto skorzystać z oferty profesjonalnej firmy sprzątającej. Tylko wtedy osiedla zostaną sprawnie doprowadzone do porządku, ciesząc oko każdego mieszkańca.

Atom Serwis – firma sprzątająca Poznań. Sprzątanie biur i obiektów, mycie elewacji, czyszczenie kostki brukowej i wiele innych usług sprzątających.

ATOM-SERWIS Sp z o.o.
NIP: 7781396188
REGON: 634257076

SIEDZIBA
ul. Unii Lubelskiej 1
61-249 Poznań

FILIA
ul. Jackowskiego 52
64-100 Leszno

Kontakt
508 042 042

Manager Działu Sprzedaży
61/871-14-17

Dział Marketingu
61/871-14-24