Wynajem maszyn sprzątających – korzyści

Firmy sprzątające, zwłaszcza w dużych miastach, oferują cały wachlarz specjalistycznych usług, zarówno dla biznesu, jak i osób prywatnych. Niektóre z nich umożliwiają również użyczenie swojego sprzętu klientom, którzy woleliby nie tyle korzystać z pomocy profesjonalistów, co samodzielnie zająć się czyszczeniem danego miejsca. Dlatego też wynajem maszyn sprzątających nierzadko znajduje się w ofercie przedsiębiorstw trudniących się sprzątaniem, ale warto mieć na uwadze, że korzystanie z nich wymaga odpowiednich umiejętności.

Dlaczego warto wynająć maszyny sprzątające?

Wielu klientów woli skorzystać z wynajmu specjalistycznego sprzętu do czyszczenia powierzchni komercyjnych zamiast zlecać sprzątanie firmie. Mają wówczas dużo większą kontrolę nad przebiegiem procesu porządkowania obiektu i mogą całkowicie podporządkować go własnym potrzebom i oczekiwaniom, a także dostosować harmonogram pracy do swoich planów.

Przyczyna podjęcia takiej decyzji zwykle jest jednak dużo prostsza. Właściciele przedsiębiorstw chcą mieć na wyposażeniu sprzęt do utrzymywania terenu w czystości, ale jego kupno i konserwacja bywają zbyt dużym kosztem do poniesienia. Wynajem maszyn sprzątających okazuje się zatem doskonałym rozwiązaniem tego problemu.

Rodzaje sprzętu

Figury sprzątaczy

Większość maszyn sprzątających wypożyczanych klientom na podstawie umowy długo- lub krótkoterminowej służy do doczyszczania posadzek w budynkach różnego przeznaczenia, od biur, przez hale produkcyjne, po galerie handlowe. Po odpowiednim przeszkoleniu osoba wynajmująca jest w stanie skutecznie posługiwać się takim sprzętem, by dbać o porządek w swojej firmie. Urządzenia te zazwyczaj przybierają jedną z dwóch form — swego rodzaju wózka lub zmywarki prowadzonej przed sobą. Niezależnie od rodzaju maszyny, wszystkie odznaczają się podobnymi cechami i udogodnieniami, jak:

  • regulacja nacisku szczotek,
  • możliwość samodzielnej wymiany elementów,
  • koła antypoślizgowe,
  • wskaźnik naładowania baterii.

Ponadto, zmywarka w postaci pojazdu, taka jak Coral 65BT dysponuje odpornym na zanieczyszczenia panelem sterującym i sprawdza się znacznie lepiej w rozległych powierzchniowo obiektach. Ręczna zaś, na przykład Ruby 55, dzięki swojej zwrotności i mniejszemu rozmiarowi najlepiej spełnia swoje zadanie w nieco mniejszych pomieszczeniach, również takich, w których przebywają klienci danego przedsiębiorstwa.

urządzenie czyszczące podłogi

Jak wygląda wynajem maszyn?

Jako że właściciele firm chcą wynajmować sprzęt do sprzątania, by móc za jego pomocą dokonywać bieżących konserwacji i nie kupować go na stałe, częstą praktyką jest jego użyczenie na dłuższy termin. Metoda rozliczenia przyjmuje wówczas formę stawki dziennej, która zależnie od zakładu różni się. Można też zaopatrzyć się maszyny sprzątające na krótki okres lub jednorazowo, według indywidualnych potrzeb. Co warte odnotowania, to fakt, iż wiele firm oferujących wynajem specjalistycznych urządzeń zapewnia również dostarczenie go do zamawiającego, a następnie, gdy umowa dobiegnie końca, odebranie go od klienta.

Osoby decydujące się na wynajem maszyn sprzątających często skłaniają do tego niższe koszty niż w przypadku kupna sprzętu na własność. Ponadto samodzielne używanie tego rodzaju oprzyrządowania daje większą swobodę i kontrolę w zarządzaniu procesem konserwacji obiektu. Taka usługa jest tym bardziej korzystna, że pracownicy firmy sprzątającej organizują też szkolenia z zakresu posługiwania się maszynami i detergentami, a ponadto dowożą wszystkie niezbędne przybory do klienta. W połączeniu z możliwością umowy długo- lub krótkoterminowej wynajem sprzętu specjalistycznego okazuje się niezwykle wygodną i atrakcyjną opcją.

Atom Serwis – firma sprzątająca Poznań. Sprzątanie biur i obiektów, mycie elewacji, czyszczenie kostki brukowej i wiele innych usług sprzątających.

ATOM-SERWIS Sp z o.o.
NIP: 7781396188
REGON: 634257076

SIEDZIBA
ul. Unii Lubelskiej 1
61-249 Poznań

FILIA
ul. Jackowskiego 52
64-100 Leszno

Kontakt
508 042 042

Manager Działu Sprzedaży
61/871-14-17

Dział Marketingu
61/871-14-24